Koty

pierwsze koty za płoty :)

   Sep 10

Astma u kotów objawy, przyczyny i leczenie

Co to jest astma u kotów

Astma u kotów – podobnie jak u ludzi astmę jest naprawdę przewlekłe zapalenie małych korytarzach kota płuc. Ilekroć zdarza się atak astmy, te typy kanałów koagulacji i dokręcić, czyniąc ją bardzo trudne dla kota oddychać. To często powoduje astmę niebezpieczeństwie, które mogą okazać się poważne w ciągu kilku minut. Twój kot płuca może także rozpoczynać uwolnienia śluzu w dróg oddechowych, powodując napady świszczącego oddechu oraz kaszel. Kilka kotów posiadające więcej delikatne okoliczności jedynie czuć mały, uporczywy kaszel. Ponieważ astma może łatwo przekształcić się w fatalnym stanie zdrowia, do każdego rodzaju włamania i kaszel kot musi mieć badania weterynarza.

Objawy astmy u kotów

Kaszel i świszczący oddech

Uporczywy kaszel

Kucki z poboczami zgarbiony, szyi rozszerzony jak szybki oddech lub złapać oddech

Krztusząc się pienisty śluz

Otwórz oddychanie przez usta

Sine usta i dziąsła

Ciężki oddech po wysiłku

Ogólne osłabienie i senność

Przyczyną astmy u kotów

Chociaż istnieje wiele elementów, które prowadzi do astmy u kotów, uważa się, że ze względu na produkcji alergicznego zapalenia oskrzeli. Alergiczne zapalenie oskrzeli ma miejsce, gdy przepływ powietrza wewnątrz kota płuc skręcić spuchnięte z powodu wdychania alergenu lub inny element, który wywołuje system odpornościowy.

Często składniki, które mogą dodać do intensywności ataku astmy mogą obejmować:

Alergeny, takie jak pyłki roślin, pleśnie, kurz z żwirek, dymu papierosowego, perfum, jak również poszczególnych pokarmów

Pre-istniejących chorób serca lub choroby

Pasożyty

Ekstremalny stres

Otyłość

Astma-jak warunki u kotów może być związane z różnych innych chorób, takich jak robaczycy serca, pasożyty układu oddechowego, nowotwory, niewydolność serca i płuc.

Czy alergia wpływu astmy u kotów

Alergie Cat Czułość zewnętrznych zanieczyszczeń z powietrza i pyłki mogą odgrywać istotną rolę w astmie w niektórych kotów.

Koty bardziej narażone na astmę

Astma kotów ogół tworzy się między 2 i wieku 8 lat, o większym prawdopodobieństwem kotek niż mężczyźni. Siamese i Himalayan ras, jak również mieszane rasy często mają astmę częściej niż innych ras.

Mój kot ma astmę Co zrobić

Wizytą do weterynarza od razu, jeśli uważasz, że twój kot ma astmę. Vet następnie podejmuje fizyczne check-up i prawdopodobnie sugerować ocen diagnostycznych, aby odkryć przyczynę choroby.

Jak Astma u kotów się zdiagnozowanych

Biorąc pod uwagę, że objawy astmy mogą być podobnie jak te z innych chorób, takich jak zapalenie płuc i robaczycy serca, zastoinowej niewydolności serca, to jest ważne dla lekarza weterynarii, aby określić przyczyny jego ataków. Brak szczegółowych badań może potwierdzić astmę, jednak rtg, badania krwi, analiza wydzieliny oskrzelowej, jak również testy pasożyt może być wykonywane w celu wykluczenia dodatkowych czynników.

Leczenie astmy u kotów

Choć nie ma prawdziwego lekarstwa na astmę, jest wiele technik do skutecznego obchodzenia go. Skuteczna terapia może obejmować leków, które oczyszczą drogi oddechowe i zmniejszyć stan zapalny w drogach oddechowych lub wyregulować w organizmie reakcję immunologiczną. Podobna do ludzkiej astmy, lek jest czasami podana poprzez wyłącznie dostosowanym inhalatora.

Zapobiec atakom astmy u mojego kota

Masz kota analizowane regularnie pasożytami.

Zmniejszyć stres w ciągu kota środowiska, ponieważ ma tendencję do intensyfikacji objawów alergii i astmy.

NO perfumy, odświeżacze pomieszczeń, odświeżacze dywan, lakierami do włosów, aerozolu, itp., w pobliżu swojego kota.

Unikaj mioty kotów, które generują dużo kurzu, miotach i dodatków zapachowych miotu.

Suche powietrze motywuje ataki astmy, więc obejmij skuteczny nawilżacz dzieje szczególnie w miesiącach zimowych.

Trzymaj kota waga w dół, a jej ciało czynny!

UWAGA, nie kot powinien być narażone na dym tytoniowy powinna jednak twój kot ma astmę, dym papierosowy jest kompletnym nie-nie.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.